Süsteemi uuendus 28.novembril kell 18.00-19.00

Jaga:

Täna, 28.11 toimub Arvekeskuse keskkonna uuendus. Uuendamisega alustame kell 18.00 ning hiljemalt kell 19.00 on keskkond taas töökorras. Uuenduste tegemise ajal ei ole keskkonda võimalik kasutada.

Miks uuendust tehakse ja mis paremaks läheb?

1) Arvekeskus toetab nüüdsest Eesti uusimat 1.2 standardit ehk arvete väljastajad saavad soovi korral arveid edastada nüüd ka 1.2 versioonis.

2) Muudame erinevatest kanalitest tulevate topeltarvete halduse lihtsamaks.

E-arvete saatmisel on võimalik märkida, mitu korda on ühte arvet lubatud edastada. See tähendab, et näiteks kahe paralleelse edastuse korral saab sama arve saata nii internetipanka kui meilile. Muudame oma süsteemi nii, et Arvekeskusest või teistele operaatoritele saadetavat e-arvet ei loeta ühe kanalina ehk sellele lisaks saab iga klient veel täiendavalt kasutada mitut kanalit. Kui varasemalt oli teil lubatud üks paralleelne kanal ehk arve sai saata, kas ainult e-arvena või näiteks internetipanka siis nüüd saab sama arve saata mõlemasse kanalisse nii, et täiendavaid kulusid ei teki.

Kui arve on saabunud kaks korda ja olete veendunud, et viimane arve on korrektne siis kustutage esimene arve süsteemist. Pärast seda eemaldab süsteem punase topeltarve märgituse automaatselt, kui vajutate arve peal “Salvesta” nuppu. See juhtub ainult sellises olukorras, kus antud arvet on reaalselt jäänud süsteemi alles üks versioon. Topeltarvena kvalifitseerub Arvekeskuses arve, mis on samalt hankijalt (kontrollitakse registrikoodi) sama arve numbriga ja sama arve kuupäevaga.

Jaga:

Viimased uudised