2021. aastal näitasime, et oleme Eesti avaliku sektori edulugu laias tehnoloogiamaailmas

Jaga:

2021. aasta oli digitaalseid arvelahendusi pakkuva Finbite arvekeskuse jaoks murranguline ja rohkem kui 10-aastase ajaloo jooksul seni edukaim nii Eestis, Lätis kui Leedus. Aasta alguses asusime tegutsema iseseisva ettevõttena Omniva grupis ning võtsime kasutusele uue brändi. Finbite arvekeskuse tegevjuhi Keir Veskiväli sõnul võib julgelt väita, et eraldumine oli samm õiges suunas. ,,Fintech valdkonnas on oluline paindlikkus, et kiire arenguga kaasa minna ja pakkuda klientidele mugavat teenust. Töötame selle kallal igapäevaselt ja meie rahvusvahelist konkurentsivõimet ning potentsiaali võistelda kõige tugevamate tehnoloogiaplatvormidega kinnitas ka suvel Singapuri Hackatoni poolfinaali pääs. Näeme, et suurest logistikafookusega riigiettevõttest eraldumine on andnud selleks hea pinnase ja võimaldanud tuua ettevõttele 26% käibekasvu võrreldes eelmise aastaga. Eriti märkimisväärse tulemuse tegime Leedu turul, kus astuti 40% klubisse ehk nii käive, uute klientide arv kui ka arvete digiteerimise maht kasvas üle 40%.’’ ütles Veskiväli.

Esimesel poolaastal tagas meie majandusedule stabiilse kasvu kodukontorite jätkuv populaarsus. ,,Ettevõtted on hakanud aina rohkem tähelepanu pöörama mugavatele lahendustele, mis võimaldaksid ka distantsilt töötada – digitaalsed arvelahendused pole enam ainult raamatupidaja ja finantsjuhi südameasi, vaid nende olulisust mõistetakse ka laiemalt,’’ ütles Veskiväli. Kuna erinevad piirangud ja tõrked on mõjutanud paljude ettevõtete majanduslikku käekäiku, siis on juhtide jaoks järjest olulisem omada reaalajas ülevaadet ettevõtte rahavoogudest ja finantsseisust. ,,Nutikad lahendused nagu e-arved, digiteerimine, eKinnitusring ja mobiilsed kuluaruanded aitavad luua tervikliku pildi ettevõtte majanduslikust käekäigust reaalajas,’’ selgitas nõudluse rõhuasetuse muudatust Finbite arvekeskuse tegevjuht.

Ammu on möödas aeg, mil digitaalsed arvelahendused toovad kasu ainult riigisektorile ja suurtele ettevõtetele. ,,Seetõttu tulime sügisel välja uue pakettide loogikaga, mis katab lisaks suurtele firmadele ka väikeste ja alustavate ettevõtete vajadused ning lansseerisime ulatusliku digikampaania erinevate lahenduste tutvustamiseks,’’ kirjeldas Veskiväli teise poolaasta peamiseid edutegureid, mis on kaasa toonud kolmekordse kasvu e-arvelahenduste huviliste seas. Veskiväli sõnul on Finbite’i jaoks oluline areneda koos oma klientidega pakkudes teenuseid, mis aitavad väikestel ettevõtetel kasvada ja suurtel oma tegevust nutikamalt korraldada.

Näiteks eKuluaruandena tuntud lahendus sai 2021. aastal täienduse – nüüd saavad töötajad oma kuluaruandeid esitada ka mobiilirakenduse kaudu ning need liiguvad otse raamatupidamissüsteemi ja sealt edasi juhile kinnitamiseks. Kuigi lähetusi ja tööülesannete tõttu liikumist on endisest vähem, siis kasvas aastaga kviitungite sisestamine aruannete tarbeks ligi 3 korda. Kuid see on Veskiväli sõnul alles algus, sest uuele aastale minnakse vastu plaaniga värsked rekordid ületada.

Uuele aastale läheme vastu kasvava meeskonnaga, sest eesmärk on lõpule viia oma tehnoloogia eraldamine Omniva süsteemidest, et suurendada pakutavate teenuste valikut, nende kasutajamugavust ja kvaliteeti. ,,Kui varem pakuti arvete digiteerimist, vahendamist ning kinnitusringi, siis täna on suund terviklike lahenduste poole, mis katavad kõik raamatupidamise ja arveldamisega seotud vajadused – meie jaoks tähendab see, et otsime hetkel inimesi, kes panustaks selle suunamuutuse ellu viimisesse,’’ selgitas Veskiväli, kuidas teenuste konsolideerimise globaalne trend Finbite’i mõjutab.  Tööjõuturul konkureerib Finbite selliste start-up maailma tähtedega nagu Bolt, Wolt ja Wise ning hea talendi leidmine pole kellegi jaoks lihtne. Veskiväli sõnul on Finbite’i peamine erinevus see, et tarkvara, mille kallal töötatakse on Eesti riigisektori visiitkaardiks maailmas ning näide sellest, et avalik sektor suudab edukalt konkureerida erasektoriga ning arendada ajakohaseid tehnoloogiat ning teenuseid.

Üldiselt näitavad ettevõtte eelmise aasta tulemused ja saavutused selgelt, et fintech valdkonnas on veel palju arengupotentsiaali. Lisaks on ettevõtte eesmärgid ja plaanid on seatud nii, et tulemuste osas allahindlusi ei tehta ning konkurentidele erasektorist alla ei jääta – ei koduturgudel ega ka rahvusvahelisel tasemel.

Jaga:

Viimased uudised