Kuidas lisada käibemaksukoode?

Jaga:

Käibemaksukoode Arvekeskusesse importida ei saa, need tuleb lisada käsitsi. Selleks tuleb kõigepealt valida Üldinfo->Registrid->Käibemaksu koodid. Nüüd avaneb juba lisatud käibemaksukoodide nimekiri, kui teete seda esimest korda, on nimekiri loomulikult tühi.

Uue koodi lisamiseks tuleb vajutada Lisa uus käibemaksukood. Seejärel avaneb aken, kus tuleb kõigepeal valida Käibemaksu %, näiteks kirjutades lahtrisse 20, hakkab süsteem pakkuma erinevaid 20% käibemakse. Siinkohal pole valitud nimetus oluline, tähtis on vaid protsent. Valime seekord näiteks 20% (kulu 20%). Lahtrisse ERP kood tuleb lisada kood raamatupidamistarkvarast. Soovitame selle tarkvarast kopeerida, et see kindlasti üks-ühele kattuks. Nüüd tuleks täita ka ERP selgitus, ehk siis käibemaksukoodi nimetus, et oleks lihtsam õiget koodi valida. Prioriteet ja Vaikimisi käibemaksu määraks väljad võite täita ka hiljem käibemaksukoodide nimekirjas.

Vajutades Salvesta, lisandub kood nimekirja.

Vaikimisi KM määraks saab valida vaid ühe koodi, süsteem lisab kõigile antud määraga arvetele vaikimisi selle koodi. Tavaliselt on selleks 20% kood.

Väli Prioriteet tuleks samuti määrata, see määrab järjekorra, mille alusel käibemaksukoode arvel kuvatakse:

Jaga:

Viimased uudised