Saame tuttavaks IT tiimi juhi Stefaniga

Jaga:

Kui elus oleks läinud asjad teisiti, siis üritaks meie IT tiimi juht Stefan praegu laboris antiaineid stabiliseerida. Aga õnneks läks just nii, et meil on tiimis suurepärase suhtlusoskuse ja IT teadmistega jalgpalli fänn, kes vastutab, et kõik Finbite arvekeskuse arendused õigeaegselt tehtud saaks. Kuidas see kõik nii läks ja mida toob IT tulevik Finbite’i klientidele?

Kuidas jõudsid oma karjääriga Finbite’i?

Karjääri valik on huvitav teema, sest ega noor inimene väga ei oskagi arvata, mida ta teha soovib. Olin reaalainetes hea ja arvutiga oskasin ka ringi käia. Seega jäid kaalule IT või füüsika. Teistsuguste kaartide korral oleksin praegu laboris ja näiteks üritaks stabiliseerida antiaineid. Finbite’i tegemistega olen nüüdseks seotud olnud natuke üle kahe aasta. Töötasin enne meeskonnaga ühinemist Finbite’s lepinguliselt. Tundsin potentsiaali, et meeskonnaga päriselt liitudes saaksin palju rohkem ära teha.

Mida sa täna Finbite’is teed?

IT osakonnas tiimijuhina tegelen igasuguste meeskonna protsessidega. Suurim aeg läheb aga arendustegevusele. Just kombinatsioon neist kahest hoiab alati värskena, sest ülesanded on loomult väga erinevad, kuid hea suhtlusoskus ja üksteise mõistmine on mõlema puhul väga oluline.

Milliste tööalaste saavutuste ja arengute üle tunned erilist uhkust?

Üks suurimaid saavutusi oli kindlasti Finbite’i eraldamine Omnivast, mis leidis ametlikult aset juba rohkem kui aasta aega tagasi. Samas on tegu nii suure muudatusega, et IT osakonna tööd mõjutab see siiani. Näiteks selle aasta jooksul on plaanis loobuda täielikult Omniva süsteemide kasutamist ja parandada seeläbi oluliselt arvekeskuse kasutajamugavust. Teenuste arengu poolest oli väga oluline ka Peppoli võrgustikuga ühinemine. See võimaldab klientidel vahetada e-arveid turvaliselt välismaiste ettevõtetega. Eriti uhke olen alati selle üle, kui meie meeskonnaga liituvad uued kolleegid, kes on oma valdkonna tõelised spetsialistid.

Räägi mõnest naljakast juhtumist või olukorrast, millega oled tööl silmitsi seisma pidanud.

Naljakad juhtumid leiavad aset iga päev ja tulevad ootamatult. Tänu kolimisele on need viimasel ajal seotud olmeküsimuste ja situatsioonihuumoriga – võite ette kujutada, mis juhtub, kui rikki läheb ukse automaatne lukustussüsteem või ummistub just ühendatud uus kraanikauss. Kindel võib olla aga selles, et ootamatu on Teams rakenduse gif-ide mootor giphy, millega töökaaslased päevast päeva üllatavad. Mõni kindel gif on lausa traditsioon, kuid ilma kontekstita kindlasti arusaamatu.

Millised tähtsad arengud ootavad veel ees või mida tahaksid tööalaselt kindlasti ära teha?

Kindlasti seisab ees palju tööd toodetega, et viia kasutusmugavus järgmisele tasemele, uuendada Finbite arvekeskuse visuaalset väljanägemist ja lansseerida uued feature­’id. IT tiimi juhina on minu jaoks kõige tähtsam uue arendusmeekonna loomine.

Mis sul peale tööpäeva silmad särama paneb?

Mulle meeldib väga hasart, mida tekitab jalgpalli jälgimine telekast ja staadionil kaasa elades. Põnev on käia välisriikides ja kogeda erinevaid kultuure heas ja halvas, tänu suurele jalgpalli huvile üritan alati ka välisriiki külastades ka mõnele jalgpalli mängule jõuda. Näiteks viimasel Portugali reisil sai kahe nädala jooksul külastatud kolme suurema klubi võistlusi – Sporting, Benfica ja Porto.

Jaga:

Viimased uudised