Finbite x GreenDice: Kuidas pikendada arvutite eluiga?

Jaga:

Mida tehakse Sinu ettevõttes arvutite ja muu tehnikaga, mida enam ei kasutata? Tihtipeale jäävad need asjad lihtsalt riiulisse seisma ja jõuavad sealt kunagi prügimäele. Vähemalt nii ütleb meie varasem kogemus. Kuid sel sügisel liitus Finbite GreenDice ringlussüsteemiga, mille abil antakse vanale tehnikale uus elu ning pikendadakse arvutite eluiga.

Tegelikult sobivad hästi hoitud ja hooldatud töövahendid suurepäraselt teise ringi kasutuseks. Kui teed tööd mahukate tarkvaralahenduste, andmefailde või muuga, siis vajad väga kvaliteetset ja võimekat arvutit. Kui see töövahend enam sinu vajadustega sammu ei suuda pidada, võib mõni lihtsamate ootustega kasutaja sellest siiski palju rõõmu tunda. GreenDice’i ringlussüsteem aitab kasutatud IT-seadmeid väärindada, leides neile uusi kasutajaid või suunates nende osad taaskasutusse. Seadmete kasutusteekond on kogu nende elukaare ulatuses täielikult jälgitav.

Finbite’i eesmärk on pakkuda ettevõtetele nutikaid ja paberivabasid raamatupidamislahendusi, mis aitavad säästa keskkonda, töötajate aega ja ettevõtte raha. Olles seejuures ise paberivaba ettevõte, oligi meie jaoks loogiline järgmine samm vaadata üle kasutatava tehnika keskkonnajalajälg ning püüelda selle vähendamise suunas. GreenDice’i abiga saame suunata kasutult seisva tehnika uuele ringile ning vähendada seeläbi oma tehnika jalajälge poole võrra. Kuid iga arvutiga töötav inimene saab omalt poolt kaasa aidata, et see võimalikult pikalt vastu peaks ning seeläbi oma jalajälge keskkonnale vähendada.

GreenDice’i 8 lihtsat nippi, mille abil saad pikendada arvutite eluiga

  1. Ava sülearvuti alati ekraani keskelt, sest pidevalt nurgast avades saavad kaane hinged ajapikku kannatada.
  2. Väldi ülelaadimist, sest see kahjustab sülearvuti akut. Kui hoiad arvutit enamasti vooluvõrgus, siis ära unusta selle akut 3-4 korda kuus täiesti tühjaks lasta.
  3. Kohtle hästi ka arvutiga kaasnevaid juhtmeid. Jälgi, et need ei lohiseks mööda maad ja et keegi neile otsa ei komistaks – see on ohtlik nii kolleegile, su arvutile kui ka juhtme pesale. Sikutades hoia kinni nii laadija korpusest, kui ka juhtmest.
  4. Hoia arvuti välispind ja ekraan puhtana ning hoolda neid puhastusvahendi ja mikrofiiberlapiga. Vahendit pihusta alati lapile, mitte otse arvutile.
  5. Klaviatuuri puhtus on samuti oluline. Must klaviatuur, eriti õhukesel arvutil, jätab ekraanile kriimud ja täkked. Kui soovid ekraani puhtana hoida või kasutad kitsast arvutikotti, siis pane arvuti vahele puhas A4 paber.
  6. Lase arvutil süsteemiuuendusi teha esimesel võimalusel. Salvesta enne pooleliolevad tööd ning sulge kõik aknad – nii ei lähe midagi olulist kaduma. Aeg-ajalt lülita arvuti tööst välja.
  7. Ole hoolikas, kui ühendad arvuti mõne juhtmega. Veendu, et ühendad iga juhtme või vidina õigesse pessa ning ära tee seda pimesi.
  8. Kui märkad, et arvuti ei tööta nii nagu peaks, vii see hooldusesse või pea nõu spetsialistiga.  

Hoolitsedes oma peamise töövahend

Jaga:

Viimased uudised