Ära juhi ettevõtet pimesi, saa ülevaade sissetulevatest arvetest

Jaga:

Olukorras, kus aina kõrgemad arved on muutunud igakuiseks reaalsuseks, aitab ettevõtte finantsseisust reaalajas tervikliku ülevaate saada nutikas arvelahendus.  

Kas tead täpselt, kui suured on ettevõtte püsikulud? Kui palju on kontori kommunaalarved viimastel kuudel tõusnud? Kas need liiguvad otse raamatupidamisse tasumiseks või kinnitatakse kulud enne seda? Selleks, et teha adekvaatseid haldus- ja juhtimisotsuseid keerulisel ja muutlikul ajal, on äärmiselt oluline omada reaalajas võimalikult ülevaatlikku pilti sissetulevatest ja väljaminevatest rahavoogudest. 

Loo kindel arvete kinnitamise protsess.

Selgelt paika pandud arvete kinnitamise reeglistik ja protsess annavad kindlustunde ning ülevaate sissetulevatest arvetest. Näiteks saab Finbite süsteemis luua reegli, et kõik sissetulevad arved peavad saama kinnituse raamatupidajalt, arvel esitatud kontaktisikult ja/või juhilt. Nii on igal arvel võtmeisikute kinnitus enne selle tasumist ja see vähendab omakorda ka arvepettuste riski.  

Selge ülevaade sissetulevatest arvetest koos ajalise võiduga

Teoreetiliselt võiks ju arveid kinnitada ka neid välja printides ja paberil allkirjastades või PDF-formaadis dokumenti meiliga edasi saates, kuid sellega kaasneb asjatu ajakulu. Võttes kasutusele nutikad e-arved ja e-kinnitusring, on kogu arvete kinnitamise protsess oluliselt läbipaistvam ja võtab vähem aega.  

Kust see kokkuhoid tekib? 

– E-arve liigub raamatupidamissüsteemide vahel automaatselt ning raamatupidaja ei pea seda süsteemi sisestama, meiliga edasi saatma ega välja printima. Kui kinnitamist vajav arve saadetakse PDFina, saab Finbite keskkonnas selle mugavalt ka digiteerimisse saata, mille käigus saab PDFist nutikad e-arve. 

– Finbite süsteemis on saab luua korduvatele arvetele malle, mis tähendavad, et iga kuu liigub arve automaatselt kinnitamiseks täpselt samadele inimestele. Eriti mugav ongi see just erinevate püsikuludega seotud arvete puhul. Nii hoiab raamatupidaja kokku sissetuleva arve haldusele kuluvat aega ning teave nõutava summa kohta jõuab kiiremini juhini. 

– Kinnitamist vajava arve kohta saavad kõik kinnitusringis osalejad e-mailile automaatse teavituse. Kirjas on kaks valikut – kas kinnitad kohe, ilma arvet avamata, või avad arve üle vaatamiseks ja kinnitad või lükkad arve tagasi ühe klikiga. Kinnituse andmiseks ei pea viibima kontoris ega ettevõtte võrgus, piisab ükskõik millisest nutiseadmest. 

– Kinnitusringi algatajal on alati ülevaade, kes on arve kinnitanud ja kaugele ring jõudnud on. Seega pole enam vaja paberilehtedega mööda kontorit ringi joosta ja allkirju koguda või inimestele kinnituse meeldetuletustega teavitusi saata. 

– Paindlikud lahendused võimaldavad määrata endale ka puhkuse ajaks asendaja, kes kinnitab arveid sinu äraolekul. Kui soovid ka töövälisel ajal sissetulevate arvetega kursis olla, siis asendaja määramine pole kohustuslik ning saad endiselt kõiki arveid mugavalt oma nutiseadmest igal pool kinnitada.  

Nutikas e-kinnitusring annab juhile tervikliku ülevaate sissetulevatest arvetest reaalajas, hoiab kokk väärtuslikku aega ja aitab ettevõtte rahavoogu keerulisel ajal paremini juhtida ning targemaid otsuseid langetada. See funktsionaalsus koos teiste tarkade arvelahendustega on kätte saadav Finbite Standard paketis, kõigest 12 euro suuruse kuutasu eest.  

Jaga:

Viimased uudised