E-kuluaruanded nüüd nutitelefonis

Jaga:

 

Kui paberarveid on juba praegu asendamas e-arved, siis kuluaruandeid on seni ettevõtete raamatupidamistes täidetud käsitsi ning säilitatud paberkujul. Ka selles vallas on ees digipööre, mis võimaldab unustada tuhmuvad ostutšekid, aeganõudva käsitsitöö ja raamatupidamises kõrguvad kaustahunnikud.

Küllap teab iga ettevõtte juht, kui tüütu on koguda kviitungeid, neid kuu lõpus sorteerida ja tõenäoliselt ka mõnd puuduolevat tšekki taga otsida. Töö kuluaruannetega on senisel kujul olnud väga ajamahukas ja kulukas, samuti võivad aruandlusesse kergesti sisse lipsata inimlikud vead või kviitungid sootuks ära kaduda. Raamatupidaja ei saanud ka mitte kuidagi oma tööd kuluaruannetega automatiseerida, sest näiteks isegi kui töötaja ostis tööga seotud sõidu jaoks elektroonilise bussipileti, siis ikkagi vajas raamatupidamine seda väljaprindituna. Rääkimata sellest, et koos kuluaruannetega esitatavad ostutšekid ei säili 7 aastat loetavatena, vaid juba poole aasta pärast on tekst neil tuhmunud.

Omniva Arvekeskuse uus e-kuluaruande lahendus võimaldab ettevõtlusega tehtud kulutuste kohta aruanded automaatselt üles laadida ühte keskkonda, kus need säilivad nõuetekohaselt kuni 8 aastat ning on igal ajal taasesitatavad. Et kuluaruandeid tehakse pea kõikides ettevõtetes, siis vajadus ka selle töölõigu digitaliseerimiseks ja automatiseerimiseks on ilmne.

kuluaruanne

E-kuluaruannet täita on väga lihtne, sest täidetavaid välju on minimaalselt ning kogu protsess on automaatselt juhendatud. Süsteem on välja töötatud nii, et selle täitmisega saab iga inimene hakkama ning raamatupidamisteadmisi või erialaterminite tundmist pole selle kasutamisel vaja.

Lihtsustub ka ettevõtte aruandlus maksuametile: tänu e-kuluaruandele on lihtsam jälgida piiri, mil ühe hankijaga toimunud tehingud ületavad kuus 1 000 euro piiri.

E-kuluaruande lahendus sobib kõigile

Lahendus sobib kõikidele ettevõtetele ja eriti peaks aitama elu lihtsamaks muuta väikeettevõtetel, kes kasutavad kauba ostmisel kviitungite süsteemi. Kui teie ettevõte juba praegu kasutab Omniva Arvekeskuse teenust, siis võtke meiega ühendust ja teeme koos kindlaks, millist kuluaruande varianti just teie ettevõttel vaja oleks. Loomulikult on oodatud lahendusega liituma ka kõik uued kliendid olenemata ettevõtte suurusest või tegevusalast.

E-kuluaruannete lahendust toetava osana on Omnivas loomisel portaal E-kviitung, kuhu automaatselt salvestatakse süsteemiga liitunud kauplejate ostutšekid, mida omakorda saab vaid hiireklõpsuga lisada kuluaruandele.

Süsteemi parimaks toimimiseks on vajalik, et sellega liituks võimalikult palju ettevõtteid. Kasu e-kviitungitest ei saa mitte ainult seda kasutavad erakliendid, vaid ettevõtted lihtsustuva kuluaruannete süsteemi kaudu.

Jaga:

Viimased uudised