Eesti raamatupidamistarkvarad: ettevõtted minge üle e-arvetele, säästate närve ja aega

Jaga:

Eelmisel nädalal tegid 12 Eesti raamatupidamistarkvara ühispöördumise, millega kutsusid ettevõtteid kasutama tänapäevasemaid lahendusi ja võtma kasutusele e-arved, kuna sellega võidab Eesti majandus miljoneid eurosid aastas.

Pöördumist saate lugeda alljärgnevalt:

Kuigi armastame rääkida Eestist kui eesrindlikust digiriigist, on e-arvete kasutuselevõtt siinsete ettevõtete seas veel endiselt madal. Raamatupidamistarkvaradena tunnetame selgelt, et arhailisel viisil arveldamine on ettevõtete jaoks nii aja kui ressursi raiskamine, mistõttu kutsume üles kohanema kiiremini uute tehnoloogiatega sh e-arvete kasutuselevõtuga – vastasel juhul kannatab kogu ettevõtluskeskkond ja riigi majandus.

Eesti võiks tervikuna võita paber- ja PDF-arvetelt masinloetavatele e-arvetele üleminekuga sadu miljoneid eurosid aastas – seda nii ajakulu kui ka keskkonna kokkuhoiult. Teema on seda aktuaalsem, et tööjõu puudus on suur ning töötajad soovivad järjest enam teha targemat ja arendavamat tööd. Samuti soovitakse võimalust töötada kodust.

Raamatupidamistarkvarad on raamatupidaja põhiline tööriist ning näeme tihti, kui vaevaline on Eestis e-arvete kasutuselevõtt – tegelikkuses on see aga märksa lihtsam kui arvatakse, kogu süsteem on võimalik muuta mugavamaks vaid paari päevaga.

Täna kulutavad raamatupidajad aega lihtsale ja üksluisele tööle, mis võiks olla palju automaatsem. Paljudes Eesti ettevõtetes võtab PDF arvelt andmete kopeerimine või halvemal juhul ümber kirjutamine suure osa mõne töötaja tööajast. Arvete arhiveerimiseks prinditakse need PDF-arved veel pahatihti paberilegi.

E-arvete kasutusele võtmiseks soovitame ettevõtetel ühendust võtta oma raamatupidamistarkvaraga või suuremate e-arve operaatoritega.  Ettevõtted peaksid tänasest enam tõsiselt kaaluma e-arvetele üleminekut, muidu jääme digiarengus toppama ja ei suuda reaalajas majandusega kaasa minna.

Üleskutsega ühinenud raamatupidamis- ja majandustarkvarad: Merti Tarkvara, SimplBooks, BCS Itera (Dynamics NAV ja Dynamics 365 Business Central), Bevira, Taavi, Erply, RVSoft, Directo, Sysdec, PMEN ja majandustarkvara RAPID.

Jaga:

Viimased uudised