Kas uus eelarve sunnib leidma kokkuhoiu kohti? Säästa aitavad nutikad arvelahendused

Jaga:

Sügisel tegeleb enamus ettevõtteid uue aasta eelarve planeerimisega ning üritatakse aimata, mida toob 2023. Majandusprognoosid ei paku just palju põhjuseid rõõmustamiseks ning eelarvestuse puhul soovitatakse hoida pigem konservatiivset joont. Seega muutub aina olulisemaks küsimus, kust leida kokkuhoiu kohti ja kuidas olulisi protsesse ettevõttes optimeerida.

Üks võimalus uuel eelarveaastal kulude vähendamiseks on nutikatele arvelahendustele üleminek, mis aitaks kokku hoida raamatupidajate ja teiste töötajate aega ning ettevõtte raha. Kas teadsid, et ühe e-arve käitlemine on võrreldes PDF- või paberarvega ligi 30 minutit kiirem?

Kuidas tekib nii suur ajaline võit?

Raamatupidaja ei ole enam andmesisestaja. Nüüd saab ta oma oskusi ning teadmisi rakendada palju olulisemates tööülesannetes. Samuti aitavad automaatselt raamatupidamissüsteemide vahel liikuvad e-arved vähendada vigu, mis tekivad muidu PDF arveid käsitsi tarkvarasse sisestades. Kui esimesest päevast täielikult e-arvetele üleminek võib tunduda liiga suure sammuna, siis pakub Finbite ka digiteerimise teenust, mille käigus viiakse kõik saabuvad PDF- või paberformaadis tšekid ning arved masinloetavale kujule. Nii saab kõigi sissetulevate arvete haldamiseks kasutada nutikaid arvelahendusi.

Lisaks raamatupidajate aja kokkuhoiule aitavad nutikad arvelahendused säästa ka kõigi teiste töötajate aega, kes on seotud arvete kinnitamise, kuluaruandluse ja muude toimingutega. Näiteks e-kinnitusringi abil saab arveid ja kuluaruandeid vaid ühe klikiga kinnitada ükskõik millisest nutiseadmest ka kontorist eemal olles. Kui süsteemi saabub kinnitamist vajav arve, siis saadetakse kinnitajale meilile teade, mis suunab ta süsteemi arvet kinnitama. Mis puudutab kuluaruannete esitamist, siis e-kuluaruande esitamine ja kinnitamine on keskmiselt 6x kiirem paberkuluaruandest. Tšekist mobiilirakendusega tehtud pildi saab automaatselt keskkonda üles laadida ning digiteerimisele saata ning see säilib nõuetekohaselt ja on igal ajal taasesitatav.

Kuna paljud inimesed ei viibi enam 7 päeva nädalas kaheksast viieni kontoris, siis on senisest tähtsam ka oluliste dokumentide arhiveerimine digikujul. Digiarhiivis säilivad dokumendid automaatselt ja turvaliselt ning nende otsimine on mugav. Võttes kasutusele digiarhiivi vabaneb kontoris paberarhiivi ladustamise alt suur hulk kontoripinda, mis võib viia vajaduseni ettevõtte kolida väiksematesse ruumidesse. Seeläbi tekib kokkuhoid igakuistelt püsikuludelt. Kriitilistes ja kiiresti muutuvates oludes räägib e-arvete kasuks ka fakt, et juht omab ettevõtte finantsseisust ülevaadet reaalajas.

Kas e-arvetele üleminek võiks olla äri edendamisel järgmine samm, mille võtate ette järgmisel eelarveperioodil või juba varem? Paljude ettevõtete puhul saab nutikaid arvelahendusi kasutama hakata juba paari päevaga.

Jaga:

Viimased uudised