Kuidas importida Arvekeskusesse dimensioonide register?

Jaga:

Kui teie majandustarkvara ei võimalda saata dimensioone otse Arvekeskusesse, siis saate need importida ka käsitsi. Kui teil on Arvekeskuses juba dimensioonid olemas ja tahate lisada juurde üksikut dimensiooni, siis selle õpetuse leiate siit.

Arvekeskusesse dimensioonide importimiseks tuleb kõigepealt tarkvarast dimensioonide info eksportida Exceli formaati. Kui te ei tea, kuidas seda teha, palun pöörduge oma majandustarkvara pakkuja poole.

Seejärel muutke saadud faili nii, et veerus A oleks dimensiooni liik (erinevaid liike võib olla kuni 15), veerus B dimensiooni kood ja veerus C dimensiooni nimetus. Dimensiooni liigi nimetuse lahtris võib olla 30 tähemärki (sh tühikud), dimensiooni koodi lahtris võib olla 20 tähemärki (sh tühikud) ning dimensiooni nimetuse lahtris võib olla 255 tähemärki (sh tühikud).

Seejärel salvestage fail formaati CSV (komaga eraldatud):

Nüüd avage loodud fail programmiga Notepad:

Salvestage fail UTF-8 kodeeringusse:

Järgmise sammuna tuleb logida sisse Arvekeskusesse ja valida Üldinfo -> Registrid -> Dimensioonid ning seejärel Dimensioonide import:

Kui soovite kõiki dimensiooni liike importida korraga, nagu ülaltoodud näites – isik, osakond, objekt, siis tuleb valida järgnev variant Lisa kõik dimensioonid korraga. Nüüd saategi üles laadida ettevalmistatud faili ja alustada importi.

 

Jaga:

Viimased uudised