Muutuvad vajadused, muutuvas maailmas

Jaga:

Eelmisel nädala tegid 12 majandus- ja raamatupidamistarkvara tootjat ühisavalduse, milles nad kutsuvad Eesti ettevõtteid kasutama rohkem e-arveid. Ühispöördumises seisab, et raamatupidamis- ja majandustarkvara arendajad näevad igapäevaselt, et arhailisel viisil arveldamine on ettevõtete jaoks nii aja kui ressursi raiskamine, mistõttu kutsuvad and üles kohanema kiiremini uute tehnoloogiatega.

Nimelt liigub umbes 64% ettevõtete vahel saadetavatest arvetest Eestis endiselt PDF dokumendi kujul. Arvete arhiveerimiseks prinditakse need PDF-arved pahatihti veel paberilegi. Seda on oluliselt rohkem kui paljudes teistes Euroopa Liidu riikides. Eriti terav on erinevus Põhjamaadega, kus juba suurem osa ettevõtete- vahelistest arvetest liigub e-arvetena.

Paljud ettevõtted on koostamas järgmise aasta eelarvet ja otsimas võimalusi oma ettevõtte efektiivistamiseks ja kasumi suurendamiseks ning uued tehnoloogilised lahendused aitavad neid saavutada. Näiteks on võimalik e-arvete abil kiirenda tarneprotsessi, sest arve jõuab paari minuti jooksul partneri raamatupidamissüsteemi.

Muidugi tundub ettevõtetele, et neil on tähtsamaid küsimusi kui e-arvete kasutuselevõtt, mis tähendaks nende jaoks mõne e-arvete teenusega liitumist. Kuid kui me hakkame mõtlema, millest on inimestel kõige enam puudus siis on see aeg. Kui saad arveid kinnitada mobiilist lõunajärjekorras olles või raamatupidaja leiab paari klikiga süsteemist kõik partneri arved siis igalt arvelt võidetud aja saab ettevõtte panustada oma põhitegevuse toetamiseks ja arendamiseks.

Kuigi 94% Eesti ettevõtetest on mikroettevõtted, kus töötab vähem kui 10 inimest, tunnetavad paljud ettevõtjaid tööjõupuuduse ja palgasurvet üsna tugevalt. Seda enam tasub väärtustada nii oma aega kui ka oma töötajate tõelist potentsiaali. Seda enam kui tehnoloogilised lahendused rutiinse töö automatiseerimiseks on juba aastaid olemas.

Enamus Eesti ettevõtjaid saavad e-arved väga väikse vaevaga kasutusele võtta, mis tähendab, et arved liiguvad automaatselt tarkvarasüsteemide vahel, nii et raamatupidaja ei pea neid süsteemi sisestama. E-arvete aeglane kasutuselevõtt on enamasti tingitud teadmatusest ja oma aja vähesest väärtustamisest.

E-arvete kasutusele võtmiseks soovitame ettevõtetel ühendust võtta enda raamatupidamistarkvara esindajaga või suuremate e-arvete operaatoritega. Omniva Arvekeskuse võimaluste kohta saad lisaks küsida helistades +372 664 3121 või kirjuta meile sales@arvekeskus.ee.

 

Jaga:

Viimased uudised