Omniva arvekeskus ja e-arved on nüüd Finbite’is

Jaga:

Omniva arvekeskus on nüüd Finbite

2021. aastast alates pakub Omniva arvekeskuse teenuseid Eesti Posti tütarettevõte Finbite OÜ, kuid kliendid on seni endiselt kasutanud Omniva näoga arvelahendusi. See seos kahe ettevõtte vahel on olnud klientidele seni pisut segane, sest Omniva arvekeskus on olnud ajalooliselt tuntud ja osaliselt oleme olnud sellega seotud. 16. juunil 2023 toimus lõplik eraldumine Omniva platvormist.

Oleme püüdnud Omniva arvekeskusest eraldumisega seotud muudatused teha klientide jaoks võimalikult lihtsaks ja sujuvaks. Seejuures oleme tänulikud, et nii paljud kliendid on meid usaldanud ja muudatustega kaasa tulnud. Finbite’i loomisel ja arendamisel on eelnev kogemus Omniva arvekeskusena olnud igati tänuväärne. Väärtustame väga Omniva arvekeskuse perioodil saadud kogemusi ja pingutame selle nimel, et teenuste valik ja kvaliteet muutuks aina paremaks. Paljud Finbite’i meeskonnaliikmed on töötanud oma ametil pikalt, ennast pidevalt arendanud ja soovi korral teinud karjääri. Meie meeskonnas on palju neid, kes liitusid tiimiga Omniva arvekeskuse ajal, ja meil on töötajaid isegi Eesti E-arvete Keskuse ajast. Laiemalt teatakse küll Omniva arvekeskust, kuid loodetavasti kogub nüüd aina enam tuntust meie praegune kaubamärk Finbite.

Seoses Omniva platvormist lõplikult eraldumisega ei saa enam sisse logimiseks kasutama Omniva e-teenindust, vaid seda saab teha läbi Finbite’i keskkonna. Selle tulemusena on meil rohkem tehnilisi võimalusi ning saame liikuda edasi erinevate kaua oodatud arenduste ja uuendustega. Esialgu mõjutab muudatus ainult Finbite’i keskkonda sisenemist. Funktsionaalsusi puudutavad uuendused valmivad lähiajal ning anname neist ka aegsasti teada.

Omniva arvekeskus ja e-arved on nüüd Finbite’is

Eraldamise põhjuseks oli soov pakkuda kvaliteetset e-arvete teenust, investeerida tootearendusse ning arvelahendustele keskendudes kasvada nii koduturul kui ka globaalselt. Sellel aastal on meie eesmärk märgatavalt parandada Finbite’i lahenduste kasutajamugavust ning pakkuda parimat teenust ja kliendikogemust.

Finbite OÜ juht Keir Veskiväli on öelnud: “Omaette ettevõttena on meil varasemast suurem surve olla Eesti avalikule sektorile eeskujuks ja näidata, et valitud suund ennast õigustab. Aga Finbite on uuesti leidnud oma fookuse, mis avalikus sektoris ja suure ettevõtte kõrvalärina kipub hajuma.” Ettevõtte meeskond on arengule ja uuenduslikkusele orienteeritud ning juhina rõhutab ta selle olulisust: “Ei tohi paigale jääda, peame hoopis arendama uusi teenuseid ja lahendusi ning olema teerajajaks ja eeskujuks avalikule sektorile ning ka laiemalt.”

Kuidas edaspidi kasutada Finbite’i arvekeskust (endist Omniva arvekeskust)?

Finbite’i e-arvekeskuse (endise Omniva e-arvekeskuse) keskkonda saab sisenda ainult finbite.eu veebilehe vahendusel ja Omniva e-teeninduse kaudu ei pääse enam Finbite’i arvelahendustele ligi.

Muudatus mõjutab enim neid Finbite’i kasutajaid, kes sisenevad keskkonda endiselt Omniva e-teeninduse kaudu. Nende jaoks, kes on harjunud kasutama sisenemiseks finbite.eu lehekülge, ei ole suuri muudatusi. Sisse logides on näha keskkonna uut kuva ja saab pääseda otse ligi enda ettevõtte arvete haldusele.

Mobiil-ID, Smart-ID ja ID-kaardiga sisenejate jaoks muutub ainult keskkonna URL ja välimus. 

Kasutajatunnuse ja parooliga sisenejatel soovitame Omniva e-teenindusest need andmed üle vaadata ja vajadusel meelde tuletada. Kuna keskkonna URL muutub, siis brauser eelmises keskkonnas salvestatud infot uude keskkonda automaatselt ei sisesta. Kui kasutajatunnus ununeb, siis edaspidi pole enam võimalik parooliga Finbite’i keskkonda siseneda. Küll aga saab alati siseneda ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-IDga, mis on alati ka kõige turvalisem sisselogimise viis. 

Esimest korda Finbite’i e-arve keskkonda sisenedes avaneb arvete halduse vaade. Seejärel on võimalik valida, keda esindatakse, ja vaadata üle oma kasutaja seaded. Oluline on kontrollida, et kontakti e-posti lahtris oleks märgitud isiklik e-posti aadress.

Kuidas saata Finbite’i (endise Omniva) abil e-arved?

Endine Omniva arvekeskus ja praegune Finbite’i arvelahendus on loodud eesmärgil pakkuda kiiret, lihtsat, korrektset ja turvalist e-arvete haldamise viisi.

E-arvete koostamiseks ja saatmiseks on mitu võimalust:

 1. Raamatupidamisprogrammis koos e-operaatori liidestusega. Esmalt tuleb liidestada oma raamatupidamistarkvara Finbite’i lahendustega. Liidese loomiseks tuleb raamatupidamistarkvarasse kopeerida andmevahetuse URL ning autentimiskood. Seda, kus täpselt sellised seadistused raamatupidamistarkvaras asuvad, saab küsida oma tarkvara konsultandilt. 
 2. Koostada arve käsitsi Exceli formaadis ja importida see e-arve operaatori Finbite’i süsteemi. Arve käsitsi importimiseks tuleb valida menüüst müük ja seejärel arved failist
 3. Koostada arve käsitsi e-arve operaatori Finbite’i süsteemis.

Kiireim viis digitaalse e-arve koostamiseks ja saatmiseks on kasutada raamatupidamisprogrammi koos Finbite’i liidestusega.

Finbite’i kui e-arve operaatori teenuse kasutamise eelised on:

 • Kiirus – arve liigub sekunditega saajani ja on kohe kättesaadav raamatupidamistarkvaras.
 • Lihtsus – kõik arvetega seotud toimingud saavad tehtud ühes keskkonnas.
 • Korrektsus – välja saab saata nii Eesti e-arve standardile vastavaid arveid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud e-arveid Peppol võrgustiku vahendusel, kui arve saaja on välismaa ettevõte.
 • Turvalisus – e-arved on krüpteeritud ja neile pääseb ligi süsteemi kasutajana sisse logides. Et e-arved liiguvad registrikoodi alusel, siis väheneb fiktiivsete valearvete risk. Sissetulevate e-arvete puhul suurendab turvalisust kinnitusring ja muud ettevõttesisesed protsessid. Samuti jääb e-arve liikumisest maha logi-jälg. 

Kui ettevõtte arvete koostamise maht on suurem kui mõni arve kuus, siis on palju võita sellest, kui õnnestub leida enda ettevõtte jaoks sobivaimad lahendused, mis aitavad automatiseerida tööd. Digitaliseerimine on tänapäeval muutumas juba vältimatuks. Järjest enam mõistetakse, et selle abil on võimalik vähendada töömahtu ja suurendada kasumit. Tänu nutikatele lahendustele säästad ühe arve käitlemisel ligi 30 minutit ja 3 €, sest võimalik on teisendada kõik erinevas formaadis sissetulevad arved elektroonilisteks arveteks; automatiseerida korduvaid toiminguid ja kinnitada sissetulevad arved sekunditega.

Andmesisestusele kulunud aega on võimalik suunata ettevõtte arendamisele ja tänu kiirelt loodavatele raportitele on lihtne saada ülevaade arveldusprotsessidest. Oluline on ka töötajate enda rahulolu töökorraldusega. Spetsialistide võimalus teha tehnilise andmesisestustöö asemel sisulist tööd aitab hoida üleval tööga seotud rahulolu ja motivatsiooni. Lisaks saab tänu paber- ja digiprügi vähendamisele näha digiteerimise positiivset mõju keskkonnale, mille kohta võib pikemalt lugeda sellest blogipostitusest.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi läbi viidud reaalmajanduse teadlikkuse uuringust selgus, et 76% ettevõtetest arvas, et e-arved peaksid olema kohustuslikud ka erasektori ettevõtetele. Paljud erasektori uuendusmeelsed ettevõtted on juba liitunud Finbite’iga ning oleme veendunud, et e-operaatori teenuse kasutamine muutub aina tavalisemaks ning üha rohkem hakatakse eelistama e-arveid. Nutikad arvelahendused on raamatupidamise tulevik ja ettevõtete kasvu võti.

Finbite’i (endise Omniva arvekeskuse) juhendid ja abi 

Meie klienditoe keskkonnast on võimalik leida selgitusi korduma kippuvatele küsimustele. Oleme koostanud juhendeid järgnevate teemaplokkide kohta:

 • Liitumine
 • Uue konto ja kasutajate seadistused
 • Ostuarved
 • Müügiarved
 • Kuluaruanded
 • Arvete kinnitamine
 • Registrid
 • Mallid
 • Sisenemine uude Finbite’i keskkonda

Seoses Omniva arvekeskusest eraldumisega on muudatusi meie keskkonna kasutamisel. Oleme koostanud põhjalikke juhendeid, et abistada meie teenuste kasutamisel uues Finbite’i keskkonnas

Oleme koostanud täpse juhendi kasutajatunnuse ja parooli loomisest ja meelde tuletamise kohta. Kui on soov kasutajanime ja parooliga siseneda keskkonda pärast 16. juunit ning parool on ununenud, siis võite leida juhise, kuidas vana parooli meelde tuletada. Kui varem ei ole sisse loginud kasutajanime ja parooliga, siis on kasutajanimeks kasutaja seadete alla sisestatud e-maili aadress. 

16. juunil muutuvad Finbite’i arvekeskuse URL, andmevahetuse URL ERP liidestuseks ning  WSDLI URL link. Samuti on võimalik juhendi abil lisada uut Finbite’i arvekeskuse veebilehte Bookmarks’i, et oleks ka edaspidi kiirelt ja lihtsalt võimalik avada meie e-arve keskkond. 

Ostuarvete haldamiseks, kinnitamiseks, konteerimiseks jne peab inimesel olema vastava ettevõtte esindusõigus keskkonnas. Siin juhendis on kirjeldatud, kuidas lisada kasutajatele esindusõigusi.

Pakume ka võimalust osaleda meie koolitustel. Personaalne süvakoolitus on ettevõtte vajadustest lähtuv koolitus ning mõeldud neile, kes on Finbite’i mõnda aega juba kasutanud ning soovivad üle vaadata seadistused, et kogu automaatika toimiks nii, nagu planeeritud. Uutele kasutajatele mõeldud koolitusel vaatame üle kõige olulisemad seadistused, et oleks võimalik alustada Finbite’i lahenduse kasutamisega.

Täiendavate küsimuste korral julgustame pöörduma klienditoe poole. Meie klienditugi on kättesaadav viiel päeva nädalas: esmaspäevast neljapäevani kell 9-17 ning reedeti kell 9-16. Klienditoe kontakttelefon on +372 656 5400 ja e-posti aadress support@finbite.eu.

Liitu Finbite’i arvekeskusega

Finbite pakub mugavat kõik-ühes keskkonda arveldamiseks. Tegemist on veebipõhise lahendusega ehk info on olenemata asukohast alati kättesaadav. Katame kõik vajalikud kanalid, pakkudes võimalust saata ja vastu võtta e-arveid, e-kirja teel saadetavaid pdf-arveid, rahvusvahelisi arveid Peppol võrgustiku kaudu, paberarveid ja arveid panka. Lisame uusi arvekanaleid pidevalt, et tagada kõik võimalused mugavaks arveldamiseks.

Finbite’i lahendusega e-arve koostamine sobib erineva suurusega ettevõtetele. Valida on võimalik nelja paketi vahel: Starter, Lite, Standard ja Premium. Pakettides sisalduvaid teenuseid võrreldes võite leida enda vajadustele sobivaima. Kui olemasolevate pakettide seast ei leidu sobivat, siis julgustame meiega ühendust võtma, sest oleme vajadusel lähenenud individuaalselt ja leidnud ettevõtte jaoks ainulaadseid rätseplahendusi.

Lisaks e-arve lahendustele saab Finbite’i nutikate lahenduste abil toetada ettevõtte igapäevatööd veel mitmel moel.

Meie eesmärk on nutikate lahenduste abil vähendada ettevõtete finantsprotsessidele kuluvat aega ja raha ning panustame oma teenuste arendamisele igapäevaselt. Tänu sellele laieneb meie teenustevalik pidevalt ning täiustame olemasolevate teenuste funktsioone. Uute võimalustega kursis olemiseks on võimalik jälgida meie blogi ja liituda uudiskirja saajatega.

Millised põhimõtted ja väärtused iseloomustavad Finbite OÜ-d?

 • Finbite OÜ on Baltikumi juhtiv e-arvetehnoloogia ettevõte, mis tegeleb fintech tulevikulahenduste arendamisega.
 • Meile on iseloomulik start-up’i meelsus koos pikaajalise kogemusega.  
 • Meil on pikaajaline rahvusvaheline kogemus.
 • Panustame igapäevaselt rohkem kui 4000 ettevõtte raamatupidamise nutikamaks, säästlikumaks ja mugavamaks muutmisesse.
 • Meil on rohkem kui 11 aasta pikkune kogemus suurima e-arvete operaatorina Baltikumis. Oleme välja kasvanud Eesti E-arvete Keskusest ja Omniva arvekeskusest ning 1. jaanuarist 2021 jätkasime teenuste arendamist ja pakkumist Eesti Posti tütarettevõtte Finbite OÜ kaudu. Finbite OÜ-d võib pidada ka edukaks avaliku sektori spin-off’iks.

Kodulehel võib liitumissoovist julgesti märku anda, sest püsivaid kohustusi sellega ei kaasne ning iga hetk on võimalik lõpetada teenuse kasutamine või vahetada paketti. 
Võimalik on broneerida aeg veebikohtumiseks, et tutvuda Finbite’i keskkonnaga ja saada vastused oma küsimustele.

Jaga:

Viimased uudised