Puust ja punaseks: Mis on e-arve ja kuidas esimene e-arve välja saata?

Jaga:

Mis on e-arve ja kuidas see erinev PDF-arvest?
PDF-arve koostatakse ja saadetakse koostööpartneri e-postiaadressile ning selleks, et andmed jõuaksid partneri raamatupidamissüsteemi, tuleb see käsitsi sisestada. E-arve koostatakse raamatupidamistarkvaras, valitakse süsteemist koostööpartner ning arve info liigub mõne sekundiga otse ühest süsteemist teise nii, et seda ei pea käsitsi ümber sisestama ega ühtegi kirja saatma.

Kõige suurem erinevus on selles, et PDF-arve puhul tuleb arve infosüsteemi ümber trükkida, e-arvete puhul seda teha ei ole vaja, kuna info liigub automaatselt ühest süsteemist teise koos kogu vajaliku infoga. E-arveid kasutavad ettevõtted toovad ühe põhilise eelisena välja, et arved ei jää töötajate meilidesse kinni, neid ei pea ka kuskile edastama ning need ei lähe kaduma. Paljud ettevõtted toovad välja ka selle, et kuna arveid ei pea enam käsitsi sisestama, siis ei teki ka sellest tulenevalt vigu.

Milline e-arve välja näeb?
Saaja näeb arvet samamoodi nagu tavaliselt ehk justkui oleks saabunud PDF-arve.  E-arve on manus, kus on näha e-arve ridu.  Kui Sul on võimekus e-arveid vastu võtta, tekib näiteks arvekeskuse süsteemi saatmisviisi juurde väike e-täht.

Kuidas saan e-arveid saatma hakata?
Kui kasutad mõnda raamatupidamistarkvara või raamatupidamisbüroo teenuseid, siis on kõige targem nendega ühendust võtta. Mitmete raamatupidamistarkvarade puhul piisab süsteemis vaid ühe linnukese tegemisest, et e-arvete saatmisega alustada. Suuremad e-arve operaatorid on teinud ühendused kõikide suuremate raamatupidamistarkvaradega ja tänu sellele saavad nad arveid liigutada erinevate süsteemide vahel.  E-arveldamisega alustamiseks sobib ideaalselt Finbite Starter pakett, millega saad ühes kuus tasuta saata ja vastu võtta 5 e-arvet. Finbite pakettide ja lahendustega saab tutvuda siin.

E-arvetele üle minnes on oluline silmas pidada, et rahaliselt suurim võit tuleb ettevõtte jaoks just e-arvete vastu võtmisest. Mitmed uuringud näitavad, et ühe e-arve saamine on ettevõttele keskmiselt 3-7 eurot soodsam, kui PDF- või paberarve. Lisaks sellele väheneb e-arvetega märkimisväärselt risk sattuda libaarvete ohvriks.

Jaga:

Viimased uudised