Saame tuttavaks Eglega

Jaga:

Egle ametinimi on Head of People ehk inimeste inimene, kes on Finbite’i moraalne kompass ja ettevõtte kultuurisaadik. Loe lähemalt, kuidas Egle Finbite’i jõudis, milliseid nippe jagab ta endasarnastele halva nimemäluga personalitöötajatele ja kuidas edeneb esimeste Baltikumiüleste suvepäevade korraldamine.

Kuidas jõudsid oma karjääriga Finbite’i?

Kolisin 2020. aastal Tartust Tallinnasse eesmärgiga saada suurettevõttes töötamise kogemus. Nii sattusin tööle Omniva personaliosakonda. Juhtumisi oli minu toetada ka infoäri valdkond, mis 2021. aasta alguses eraldus omaette ettevõtteks Finbite. Sain kaasa teha kõik põnevad eraldumisega seotud tegevused ning jäin ka pärast eraldumist Finbite-i personalivaldkonnas toetama. Selle aasta kevadel avanes võimalus tulla täiskohaga Finbite-i tööle.

Mida sa täna Finbite’is teed?

Mul on uhke ametinimetus Head of People. Selle ambitsioonika nime peale tuli meie CEO Keir. People Operations on moodsam alternatiiv väljendile Human Resources, mis meie nägemuse kohaselt tähendab rohkem proaktiivsust, vähem bürokraatiat ja näoga oma inimeste poole olemist, et kindlustada parim töötajakogemus.

Aga muidu on minu toetada kogu strateegiline ja operatiivne personalijuhtimine. See tähendab siis töösuhete haldust; hüvitiste, hüvede ja tasustamisega seotud analüüsi ja tegevusi; töötajate arendamist ja hindamist; värbamist, onboardimist ja offboardimist; töökeskkonna ja ohutusega seotud tegevusi; juhtide ja töötajate nõustamist; tööandja brändingut; ettevõtte moraalseks kompassiks ja kultuurisaadikuks olemist ja palju muud põnevat.

Milliste tööalaste saavutuste ja arengute üle tunned erilist uhkust?

Ainuüksi nii lahedas ettevõttes, nagu Finbite, töötamine paneb uhkust tundma! Aga minu jaoks on kindlasti isiklikuks saavutuseks Finbite-i eraldumine Omnivast ja kõik sellele järgnenud tegevused- uue ettevõtte personaliprotsesside välja töötamine, väärtuspakkumise loomine ja ettevõtte kultuuri arendamine. Ja lisaks on väga põnev olnud meie erinevate IT rollide tundmaõppimine, et päriselt ka aru saada, millega meie inimesed tegelevad.

Räägi mõnest naljakast juhtumist või olukorrast, millega oled tööl silmitsi seisma pidanud.

See ei ole nüüd eriti naljakas personalitöötaja jaoks, kes peaks inimeste inimene olema, aga mul on super halb nimede mälu. Ma vahest kirjutan uute tiimiliikmete nimed pastakaga peopesasse, et ma jumala eest ei eksiks. Ja siis ka kontrollin seitse korda enne kui kõva häälega välja ütlen. Aga muidu meil on nii muhe seltskond, et naer ja töö käivad ikka käsikäes.

Millised tähtsad arengud ootavad veel ees või mida tahaksid tööalaselt kindlasti ära teha?

Hetkel on käsil Finbite’i esimeste suvepäevade organiseerimine. Varsti saame teada, mis sellest kõigest välja tuleb. Baltikumiülese ürituse korraldamine on olnud põnev protsess, kuna toimetame lisaks Eestile ka Lätis ja Leedus. Lisaks sellele on meie inimesed aastaid koos töötanud, aga mitmed meist pole oma kolleege kunagi päris elus näinud.

Teine suur fookus ja isiklik väljakutse on värbamine! Kui tead mõnda vahvat arendajat, kes otsib uusi väljakutseid, siis hit me up 😉 Oleme oma ridadesse uusi inimesi otsimas.

Mis sul peale tööpäeva silmad särama paneb?

Suu tõuseb kõrvuni kui saan kiivri pähe tõmmata ja tsikli peale hüpata. Ilus ilm ja Lõuna-Eesti teed…rohkem pole vaja!

Jaga:

Viimased uudised