Saame tuttavaks Kerliga

Jaga:

Kerli on Finbite’i konsultandina tuttav paljudele meie klientidele. Tema rahulik hääl teisel pool telefonitoru aitab lahendada ka kõige keerulisemad olukorrad. Kerli teadmiste ja leidlike lahenduste põhjal ei oskakski arvata, et kõigest 2 aastat tagasi oli tegu professionaalse juuksuriga, kes ei teadnud e-arvetest ja raamatupidamisest just kuigi palju. Loe lähemalt tema karjäärimuudatusest ja teekonnast Finbite’is. Lisaks saad teada, kuidas ühel koolitusel kassipojast kuluaruanne sai.  

Kuidas jõudsid oma karjääriga Finbite’i? 

 See on üks huvitav lugu. 2020. aasta detsembris leidsin töökuulutuse, kus otsiti Finbite konsultanti. Kuna Finbite on Omniva tütarettevõte ja mu tuttav töötas Omnivas, siis helistasin talle ja uurisin, mis see Finbite on. Ega ma tegelikult tööd ei otsinud, olin rahul ka oma tolle hetke tööga – nimelt töötasin juuksurina ja see meeldis mulle.  

Nii jätsingi tol hetkel selle tööpakkumise kõrvale, kuna ma ei teadnud e-arvetest ega raamatupidamise maailmast midagi. Läks mööda kuu aega, kui see sama tuttav helistas ja uuris, miks ta ei leia minu CV-d kandideerijate seast. Selgitasin talle pikalt ja laialt, et ma ikka ei kandideerinud jne. Möödus veel paar tundi ja tuttav helistas tagasi ning ütles: ,,Nüüd pole pääsu, sul on homme töövestlus.’’  

Intervjuul sai ka veel nii 100 korda mainitud, kuidas Finbite peab arvestama sellega, et ma ei oska mitte midagi. Õnneks olid nad valmis võtma selle riski ja minust saigi konsultant. Ma usun, et nad ei ole seda kahetsenud. Olen nüüd Finbites töötanud 2 aastat ja 4 kuud ning mulle see töö meeldib. Kuna töötan esmaspäevast reedeni ja üheksast viieni, siis saan võrreldes varasema ametiga rohkem aega oma pere ja lastega veeta. Ja vaatamata karjäärimuudatusele pole ma lasknud ka oma juuksurioskustel rooste minna.  

Mida sa täna Finbite’is teed? 

Minu töö on aidata kliente, kes toimetavad Finbite keskkonnas. Mina olen üks nendest häältest, kes vastab meie klientide kõnedele telefonitsi ja kirjadele meili teel. Lisaks teen koolitusi klientidele ja aitan kolleege, kui neil tekib küsimusi meie keskkonna kohta. 

Milliste tööalaste saavutuste ja arengute üle tunned erilist uhkust? 

Olen uhke selle üle, et ma olen jõudnud sinna, kus ma hetkel olen. Ma tulin tööle absoluutselt null teadmisega e-arvetest ja raamatupidamisest, kuid nüüd  2+ aastat hiljem võin öelda, et ma reaalselt tunnen Finbite keskkonda, neid keerulisi e-arvete faile ja liidetuste küsimusi. See on olnud õppimise periood ja endiselt leidub neid hetki, mil õpin jälle midagi uut, mida ennem ei teadnud. 

Räägi mõnest naljakast juhtumist või olukorrast, millega oled tööl silmitsi seisma pidanud.  

Üks hiljutine naljakas juhtum leidis aset, kui tegin kliendile koolitust. Pidin ettevõtte esindajatele näitama, kuidas vormistada Finbite keskkonnas kuluaruandeid. Tavaliselt valmistan ennast ette ja teen kogu protsessi enne koolitust läbi, et kõik sujuks ja oleks korrektne. Seekord kuluaruande vormistamiseni jõudes märkasin, et varasemalt lisatud näidiskviitungi pilt oli kaduma läinud. Kiire lahendusena märkasin, et meie teine konsultant oli samuti lisanud ühe kviitungi pildifaili ja otsustasin seda kasutada. Avasin klientide valvsa pilgu all selle endale tundmatu pildi ja ma pole kunagi näost nii punaseks läinud. Pildil polnudki kviitungi näidis vaid hoopis väga ilus kassipoeg.  Sain esimesest ehmatusest üle, kui kliendid teisel pool ekraani naerma hakkasid – kõik oli hästi ja saime rõõmsalt sellest kassipildist kuluaruande näidise teha.  

Tegelikult on meil tihti naljakaid juhtumeid nii kontoris kolleegidega, kui ühistel üritustel. 

Millised tähtsad arengud ootavad veel ees või mida tahaksid tööalaselt kindlasti ära teha? 

Finbite areneb igapäevaselt, aga kindlasti tahan kaasa lüüa kõikides protsessides, mis puudutavad just meie klientide ja kasutajate mugavust. Nüüd, kui oleme eraldumise teel ja lõikame end lahti Omniva süsteemidest, hakkavad ka meie kliendid nägema rohkem uuendusi ja arendusi. Tahan kindlasti kaasa aidata, et meie kliendid saaksid keskkonnas oma toimingud kiiresti ja mugavalt tehtud.  

Mis sul peale tööpäeva silmad särama paneb? 

Suvel meeldib mulle loodus. Kukeseente korjamine on minu üks lemmik tegevusi. Meie pere on ka suur matkaautoga reisija. See on kindlasti tegevus, mis paneb silmad särama ja toob naeratuse suule. Kui mind parasjagu loodusest või matkabussiga ringi vuramast ei leia, siis toimetan koduaias. 

Jaga:

Viimased uudised