Saame tuttavaks Siimuga

Jaga:

Siim on meie Head of Product ehk tootejuhtide tiimi juht, kes vastutab selle eest, et Finbite lahendused pidevalt areneksid ning vastaksid klientide ootustele. Tema südameasjaks on, et keskkond pakuks klientidele senisest suuremat vabadust, paindlikkust ja kontrolli oma arvete üle. Tänu oma abivalmidusele ja pealehakkamisele mängib Siim olulist rolli kõigis hiljutistes ja eelseisvates Finbite keskkonna uuendustes ja suurtes edasiminekutes. Siin pole midagi imestada, sest isegi tema teekond Finbite’i on tõestus sellest, kuidas julge pealehakkamine viib alati sihile. Isegi siis, kui selleks on mitut katset vaja. 

Kuidas jõudsid oma karjääriga Finbite’i?

Olen töötanud toodete arendamisega juba alates 2018. aastast. Esialgu oli see panustamis-maailmas, kus arendasin eSpordi toodet, kasutajaliideseid ja abitööriistasid. 2021. aastal hakkasin mõtlema, et tahaksin panustamise valdkonnast eemale liikuda ja süveneda tootejuhtimisse üldisemalt. Töötasin natuke alla aasta ühes start-upis liitumisprotsessi- ja tootejuhina, seejärel nägin Finbite pakkumist Head of Producti kohale ja otsustasin proovida. Esimesel korral ei õnnestunud seda ametit saada ja läksin hoopis Web 3.0 tootejuhiks ning kolisin paariks kuuks Hispaaniasse kodukontorit tegema. Seal olles tekkis mõte, et uuriks uuesti Finbite’i CEO’lt, Keirilt, kuidas neil valitud kandidaadiga läheb. Tuli välja, et mitmete asjaolude kokkulangemise tõttu on ametikoht uuesti vabanenud. Paari vestluse järel otsustati seda võimalust mulle pakkuda ja see mind siia lõpuks ka tõi.

Mida sa täna Finbite’is teed?

Tänasel päeval tegelen ma Finbite’is kõigega, millega just hetkel vaja tegeleda on. Olen juhiks ja toeks toote tiimile nende tegevuste planeerimisel, lisaks aitan IT osakonnal prioriteete paika seada ja haldan backlogi. Samuti olen ise tootejuhiks ja esmaseks kontaktiks Finbite AER (arvete massedastuse tarkvara) toote klientidele, lahendan igasuguseid suuremaid väljakutseid ja juhin erinevaid projekte. Viimastel kuudel on põnevust pakkunud ISO27001 audit läbimine, Finbite keskkonna väljanägemise värskendamine, uute süsteemide testimine, kontseptsiooni tõestamine ja süsteemi kasutuselevõtmine. Lisaks loon tooteplaani ja kasutaja teekondi ning olen toeks meie tublile klienditoele. 😊

Milliste tööalaste saavutuste ja arengute üle tunned erilist uhkust?

Ma ei oskagi väga tunnustust vastu võtta. Minu jaoks on alati suuremad saavutused olnud pigem meeskonna töö tulemus. Finbite’is on mul hea meel, et vaatamata minu minimaalsele eelnevale kogemusele sain juhtida projekti, mille käigus säilitasime oma ISO27001 sertifikaadi. Ma näen väga tihti, et ettevõtte jaoks olulised asjad on vaja lihtsalt ära teha ja kui keegi ei tunne, et see on tema vastutada, siis võtan need endale teha. Mul on hea meel, kui inimesed julgevad jagada oma muresid ja saame neile koos lahenduse leida. Kõike ei peagi alati ise oskama lahendada!

Räägi mõnest naljakast juhtumist või olukorrast, millega oled tööl silmitsi seisma pidanud.

Minu jaoks teevad tihti nalja need olukorrad, kui klient küsib, kuidas ei ole saadetud arve kohale läinud või midagi taolist. Ja siis olukorraga lähemalt tutvudes võib selguda, et arve saatmiseks vajalik väljastuskanal sai kliendi poolt lisatud alles 3 nädalat pärast arve esitamist. Eks selliseid naljakaid seikasid siin ikka juhtub. Lisaks on meie kontingent siin väga tore. Seda on näidanud kõik meie töövälised üritused, sest järgmistel päevadel põsed naermisest ikka valusad. 😃

Millised tähtsad arengud ootavad veel ees või mida tahaksid tööalaselt kindlasti ära teha?

Tahaksin, et Finbite kliendid saavutaksid suurema iseseisvuse ja kontrolli oma asjade üle – saaksid ise uusi kasutajaid luua, paketti vahetada, lisada krediitkaarti maksevõimalusena ja lihtsalt katsetada meie platvormi. Seejärel tuleks kindlasti teha palju samme kasutajamugavuse and informatiivsuse poole, et klient teaks, mis tema arvetega toimub – kas need on kinni, välja saadetud, kätte saadud, kuidas erinevaid tõrkeid ise lahendada jne. Ideid, mida teha, on kordades rohkem, kui hetkel aega ja jõudu, mida sinna panustada. Samas peame meeles pidama, et e-arvete maailm on alles lapsekingades, nii Eestis kui mujal. Aega veel on, et kõike seda saavutada.

Mis sul peale tööpäeva silmad särama paneb?

Mul on päris mitmed hobid, millega vabal ajal tegeleda. Kõige suurem nendest on kindlasti paljudele juba teada – see on ilmselgelt disc golf. Olen sellega tegelenud umbes 8 aastat, aga pigem harrastajana. See meeldib mulle, aga ma ei ole näinud meeletult vaeva tehnika ja muude spetsiifiliste treeningutega, nagu minu tasemel juba peaks/võiks. Viimased 2 aastat olen olnud Eesti koondise kapten ja saanud aidata meie disc golfi tippsportlasi paremate tulemuste poole. Näiteks eelmisel aastal saavutasime koondisega esmakordselt MMil 1. koha. Kuna see on väline spordiala, mida meil Eestis suure osa ajast ilmastiku tõttu teha ei saa, siis meeldivad mulle ka tubased tegevused. Näiteks lauamängud – mida keerulisemad, strateegilisemad ja raskemad seda parem. Ja kindlasti ka arvutimängud – sealt tuli ka mu eelnev huvi eSpordi vastu.

Jaga:

Viimased uudised