Kuidas saata e-arvet välismaale? Mis on Peppol?

Jaga:

Hiljuti Bilentise poolt avaldatud raportist selgus, et 2022. aastal ennustatakse rahvusvaheliseks e-arvete mahuks 91 miljardit. Eestit ja põhjamaid peetakse masinloetavate arvete kasutuse osakaalult valdkonna liidriteks, kuid e-arved on levinud ka teistes Euroopa riikides, Ameerikas ja Aasias. Kuidas saata e-arvet välismaale? Tuleb tähele panna, et riigiti kasutatakse erinevaid e-arvete formaate ning riikide vahel automaatselt arvete ja andmete liigutamiseks peab kasutama üle-euroopalist Peppol võrgustikku. Hetkel on võrgustikuga liitunud enam kui 40 riiki, sealhulgas 32 Euroopa riiki, Ameerika Ühendriigid, Kanada, Austraalia, Tšiili, Jaapan, Mehhiko, Uus-Meremaa ja Singapur.

Kõigil Finbite arvekeskuse klientidel on võimalus vahetada e-arveid oma rahvusvaheliste äripartneritega. Selleks, et saata ja vastu võtta arveid läbi Peppoli on vaja eelnevalt kanalid aktiveerida.

Kuidas hakata Peppoli võrgustiku e-arveid vastu võtma?

Selleks, et võtta vastu Peppoli kaudu e-arveid tuleb Finbite arvekeskuses valida Üldinfo -> Arve seaded -> Ostuarve seaded. Sealt valida “Luba arvete vastuvõtt PEPPOL kanalist” ja lisada linnuke ning seejärel salvestada. Seadete all tuleb kontrollida, et linnuke on maas ka ’’Ei soovi ostuarveid e-teeninduses vastu võtta:’’. Seejärel genereeritakse ettevõttele PeoppolID, mis koosneb Eesti koodist (0191:) ja ettevõtte registrikoodist. Antud koodi alusel saavad piiriülesed partnerid ettevõttele kiireid, mugavaid ja turvalisi e-arveid saata.

Kuidas ise Peppol e-arveid välismaale saata?

Peppol arvete saatmiseks tuleb samuti aktiveerida ka arvete vastuvõtu võimeikus. Peppoli e-arvete saatmiseks tuleb Finbite arvekeskuses valida Üldinfo->Arve seaded->Müügiarve seaded liikuda lehe alla ja avada Müüjate Haldusest Tegevused->Muuda. Seal aktiveerida Peppoli kanal ja salvestada.

Peppolisse müügiarve saatmiseks ERP kaudu peab xml’is BuyerParty’sse lisama saaja PeppolID (BuyerParty kõige lõppu). Selleks oleme loonud extensioni:

 <Extension extensionId=”PartyEN”>

<InformationContent>PeppolID</InformationContent>

<CustomContent>

<PartyEN>

<PartyId schemeId=”0191″>11890209</PartyId>

<PartyElectronicAddress schemeId=“0191”>11890209</PartyElectronicAddress>

</PartyEN>

</CustomContent>

</Extension>

Hetkel on extensioni sisse lisatud näitlik saaja PeppolID (0191:11890209), mis tuleks siis reaalsete arvete puhul korrektse väärtusega asendada.

Jaga:

Viimased uudised